Mielec,

wtorek, 28 lipca 2015

Mały port lotniczy w Mielcu? Mapa lotniska w Mielcu


wg epmlspotters.pl

"Dziś do mieleckiego magistratu dotarła ważna informacja. W Mielcu będą mogły lądować małogabarytowe samoloty regularnych kursów, które na pokład zabiorą około 20 do 30 osób.Mimo, że nie jest to jeszcze w pełni oficjalna informacja, to magistrat podzielił się nią z mediami. – Mamy informację z Urzędu Lotnictwa Cywilnego, o tym że po certyfikacie Lotniska Publicznego, jaki niedawno otrzymało Lotnisko w Mielcu, mamy już wstępną zgodę ULC, że będziemy mieć status małego portu lotniczego. To oznacza, że w Mielcu będą mogły lądować samoloty regularnych kursów samolotów małogabarytowych, czyli takich jak: AN 24 czy Embraer 120. Będą one mogły na pokład zabrać około 20 do 30 osób – powiedział Krzysztof Urbański, rzecznik prasowy UM.
Jak dodaje Urbański, szansa jest duża, bo pojawia się wstępne zainteresowanie małych linii lotniczych regularnymi kursami zarówno krajowymi jak i kilkoma zagranicznymi. - Chce podkreślić, że nie byłaby to konkurencja dla portu lotniczego w Jasionce, który obsługuje duże samoloty, duże linie lotnicze i dalekobieżne trasy – zaznacza.
Samorządowcy od lat postawiły na rozwój lotnictwa w Mielcu. Najpierw wybudowano zupełnie nową wieżę kontroli lotów. Teraz miasto wspólnie z zarządcą lotniska przygotowuje się do budowy nowego oświetlenia pasa startowego oraz do montażu systemów naprowadzających. - Wszystko to daje nam możliwość uzyskania statusu małego portu lotniczego – tłumaczy rzecznik."
wg rmi.pl- materiał powstał jako żart, ale pomysł jest ciekawy i warto go zrealizować.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz